Післядипломна підготовка лікарів акушерів-гінекологів має велику важливість і актуальність у зв’язку із збереженням високого рівня материнської та перинатальної смертності, збільшенням контингенту жінок усіх вікових груп з різною генітальною та екстрагенітальною патологією. Усе це диктує необхідність відпрацювання практичних навичок планової та екстреної спеціалізованої лікарської допомоги в акушерстві та перинатології шляхом застосування сучасних технологій освоєння і вдосконалення практичних навичок – спеціальних муляжів, фантомів і тренажерів, а також віртуальних (комп’ютерних) симуляторів, що забезпечують створення реальності медичних втручань та процедур. У статті висвітлений досвід використання та оцінювання ефективності симуляційних технологій при вивченні та відпрацюванні невідкладних станів в акушерській практиці на прикладі проведених тренінгів для 250 лікарів-акушерів м. Одеси та Одеської області.
Postgraduate training of obstetricians and gynecologists has great importance and relevance
because of the high level of maternal and perinatal mortality, an increase in women contingent of all age groups with different genital and extragenital pathology. All this dictates the need for practical skills of planned and emergency specialized medical care in obstetrics and peri
natology through the use of modern technology development and improvement of practical
skills special models, phantoms and simulators, and virtual (computer) simulation, ensuring
the creation of realistic medical interventions and procedures. This article highlights the
experience of the use and evaluation of simulation technologies in the study and testing of
emergency conditions in obstetric practice on the example of training for 250 midwives from Odessa and the Odessa region.