Пацієнти, що мають антитіла до ССD, під час тестування на наявність специфічних IgE антитіл до екстрактів алергенів можуть демонструвати значну кількість позитивних реакцій.
Мета роботи - визначити епідеміологічні аспекти CCD-позитивності у пацієнтів з клінічними проявами алергії у Південно-Західному регіоні України.
Матеріали і методи. Оцінені результати серологічного обстеження 500 пацієнтів з проявами алергічних захворювань та визначено антитіла до різних карбогідратних детермінант за допомогою лінійного CCD-блоту.
Результати. Показано, що у 17,8±1,71% пацієнтів з клінічними проявами алергії виявляються антитіла до перехресно реагуючих вуглеводних детермінант. У пацієнтів віком від 0 до 10 років антитіла до CCD реєструються у 10,71±2,20%, у пацієнтів старших за 10 років достовірно вищі, та становлять в середньому 22,00±5,45%. Визначений прямий кореляційний зв’язок (r=0.88) між класом реакції на ССD та кількістю позитивних реакцій до алергенів. У групі пацієнтів з множинними реакціями на алергени 73,7±7,14% демонстрували при додатковому обстежені на лінійному ССD блоті позитивні реакції до різних ССD ланцюгів. Під час роздільного аналізу ССD-позитивних пацієнтів на лінійному ССD блоті показано, що антитіла до пероксидази хрону реєструвалися достовірно вище, ніж до бромелайну (р<0,01) та аскорбат оксидази (р<0,05). Така ж закономірність відзначалась у пацієнтів з множинними реакціями на алергени.
Висновки. Результати досліджень засвідчують про необхідність враховувати можливість неспецифічних реакцій, пов’язаних з перехресно реактивними вуглеводневими детермінантами та додатково перевіряти пацієнтів на наявність антитіл до ССD, особливо у разі множинних реакцій на алергени.
Patients with antibodies to CCD,when tested for specific IgE antibodies to allergen extracts, may exebit a large number of positive reactions. Objective – to determine the epidemiological aspects of CCD-positivity in patients with clinical manifestations of allergy in the South-Western region of Ukraine.
Materials and methods. Results of serological examination of 500 patients with allergic manifestations were estimated and antibodies to different carbohydrate determinants using CCD blot determined.
Results. It has been shown that antibodies to cross-reactive carbohydrate determinants are detected in 17.8 ± 1.71% of patients with clinical manifestations of allergy. Antibodies to CCD are registered in 10.71 ± 2.20% of patients aged 0–10 years, they are significantly higher in patients older than 10 years, on the average 22.00 ± 5.45%. Conclusions. The results of the studies indicate that it is necessary to take into account the possibility of non-specific related to cross-reactive carbohyadrate determinants and additionally test patients for the presence of antibodies to CDD, especially in the case of multiple reactions to allergens.
Пациенты, у которых регистрируются антитела к ССD, при тестировании на наличие специфических IgE антител к экстрактам аллергенов, могут демонстрировать множественные реакции.
Цель работы – определить эпидемиологические аспекты CCD-позитивности у пациентов с клиническими проявлениями аллергии на Юго-Западе Украины.
Материалы и методы. Оценены результаты серологического обследования 500 пациентов с проявлениями аллергических заболеваний и определены антитела к различным карбогидратным детерминант с помощью линейного CCD-блота.
Результаты. Показано, что у 17,8 ± 1,71% пациентов с клиническими проявлениями аллергии обнаруживаются антитела к перекрестно реагирующим углеводным детерминантам. У пациентов в возрасте от 0 до 10 лет антитела к CCD регистрируются в 10,71 ± 2,20%, у пациентов старше 10 лет достоверно чаще, и составляют в среднем 22,00 ± 5,45%. Выявлена прямая корреляционная зависимость (r = 0.88) между классом реакции на ССD и количеством положительных реакций к аллергенам. В группе пациентов с множественными реакциями на аллергены 73,7 ± 7,14% демонстрировали при дополнительном обследовании на линейном ССD блоте положительные реакции к различным ССD цепям. При раздельном анализа ССD-положительных пациентов на линейном ССD блот показано, что антитела к пероксидазе хрена регистрировались достоверно выше, чем к бромелайну (р <0,01) и аскорбат оксидазе (р <0,05). Такая же закономерность отмечалась у пациентов с множественными реакциями на аллергены.
Выводы. Результаты исследований свидетельствуют о необходимости учитывать возможность неспецифических реакций, связанных с перекрестно реактивными углеводородными детерминантами и дополнительном обследовании пациентов на наличие антител к ССD, особенно в случае множественных реакций на аллергены.